Σημαντικές εκδηλώσεις

1) Σκηνές από την εκδήλωση που έγινε στο σχολείο μας το 2001 προς τιμήν του μεγάλου συγγραφέα Ιακώβου Καμπανέλλη. Αποσπάσματα από έργα του παρουσίασε ομάδα μαθητών που συντόνισε με επιτυχία η φιλόλογος του σχολείου μας κ. Μαργέτη Αικατερίνη.

2) Η συγγραφέας Λίτσα Ψαραύτη, μια από τις πιο αξιόλογες παρουσίες στο χώρο της παιδικής Λογοτεχνίας, παρουσιάζει το έργο της στα παιδιά. Μαζί με τη συγγραφέα, η συντονίστρια της εκδήλωσης φιλόλογος κ. Μαργέτη Αικατερίνη και η Δ/ντρια κ. Γούσια Μαρίνα. Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε τον Απρίλιο του 2002.

3) Στις 12 Μαΐου 2000 η Γ΄ τάξη στα πλαίσια εκδήλωσης για το ρατσισμό και την ξενοφοβία, παρουσίασε στο Εθνικό Ωδείο «Μήτρος Σουλιμιώτης» τον Πέρση ποιητή και μεταφραστή Φερεϊντούν Φαριάντ ο οποίος μας διάβασε ποιήματά του και συζήτησε με μαθητές και κοινό. Την εκδήλωση επιμελήθηκε η κ. Βερονίκη Δαλακούρα.