Υποδομές

ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ

Το σχολείο μας διαθέτει μία αίθουσα Φυσικών Επιστημών, μία αίθουσα Τεχνολογίας και ένα εργαστήριο Πληροφορικής.

ΑΙΘΟΥΣΕΣ ΔΙΑΔΡΑΣΤΙΚΩΝ

Τρείς αίθουσες εξοπλισμένες με διαδραστικούς πίνακες, στις οποίες κάθε εκπαιδευτικός μπορεί να πραγματοποιήσει το μάθημά του με τη βοήθεια εκπαιδευτικού λογισμικού.

ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ

Το σχολείο μας διαθέτει μία μεγάλη αίθουσα εκδηλώσεων στην οποία τελούνται όλες οι Εθνικές εορτές, προβολές ταινιών και παρουσιάσεις διαφόρων εκπαιδευτικών θεμάτων.

ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΧΩΡΟΙ

Στην αυλή του σχολείου υπάρχουν 2 γήπεδα καλαθοσφαίρισης (basketball), 1 πετοσφαίρισης (volleyball) και 2 γήπεδα χειροσφαίρισης (handball).

Στο δάπεδο των γηπέδων τον Απρίλιο του 2017 τοποθετήθηκε νέα επίστρωση ακρυλικού υλικού και έγινε συντήρηση στις μπασκέτες: