ΕΞ’ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΛΟΓΩ ΠΑΝΔΗΜΙΑΣ

Από την Δευτέρα  9/11/2020 τα μαθήματα θα γίνονται εξ' αποστάσεως, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ισχύει ήδη (από τις 26/10/2020)

Οι ώρες έναρξης των διδακτικών ωρών είναι οι εξής:

1η ώρα: 08:15

2η ώρα: 09:10

3η ώρα: 10:00

4η ώρα: 10:55

5η ώρα: 11:50

6η ώρα: 12:40

7η ώρα: 13:30

Σας επισυνάπτουμε οδηγίες για την διαδικασία εισόδου στην «ηλεκτρονική αίθουσα διδασκαλίας» ΕΔΩ

Ο πίνακας με τους συνδέσμους (link) για την "Ηλεκτρονική αίθουσα διδασκαλίας" του/της κάθε εκπαιδευτικού δόθηκε στους μαθητές την Παρασκευή 6/11/2020.

Για οποιαδήποτε σχετική πληροφορία μπορείτε να επικοινωνείτε με το σχολείο στο 2105618948 ή να στέλνετε e-mail στο: mail(at)3gym-ag-varvar.att.sch.gr

ΑΣΥΓΧΡΟΝΗ ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ  (ΜΕ ΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ  eclass)

Η χρήση της πλατφόρμας  eclass  θα γίνεται συμπληρωματικά, και σε συνεννόηση με τον/την κάθε εκπαιδευτικό

Τα μαθήματα ασύγχρονης τηλεκπαίδευσης που έχουν αναρτηθεί από τους/τις εκπαιδευτικούς του 3ου ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑΣ στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) μπορείτε να τα βρείτε στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

eclass.sch.gr

Πατάτε «Είσοδος στην η-τάξη με λογαριασμό του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου» συμπληρώνετε Όνομα χρήστη και Κωδικό και στη συνέχεια πατάτε "Εγγραφή σε μάθημα" (επάνω δεξιά) για να κάνετε εγγραφή στα μαθήματα της τάξης σας.

Σε περίπτωση που δεν έχετε αποκτήσει ήδη Όνομα χρήστη και Κωδικό ή τα έχετε (ξε)χάσει, μπορείτε να επικοινωνήσετε με το σχολείο (2105618948), ή να στείλετε e-mail στο: mail(at)3gym-ag-varvar.att.sch.gr και θα σας στείλουμε Όνομα χρήστη και Κωδικό στο e-mail σας.

Από την διεύθυνση του σχολείου