ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ Ρομά

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ: «Υποστηρικτικές Παρεμβάσεις σε κοινότητες Ρομά για την ενίσχυση της πρόσβασης και μείωσης της εγκατάλειψης της εκπαίδευσης από παιδιά και εφήβους»

Σας ενημερώνουμε ότι τη σχολική χρονιά 2022-2023 το σχολείο μας θα συνεργαστεί με το πρόγραμμα «Υποστηρικτικές Παρεμβάσεις σε κοινότητες Ρομά για την ενίσχυση της πρόσβασης και μείωσης της εγκατάλειψης της εκπαίδευσης από παιδιά και εφήβους» που υλοποιείται από το Εργαστήριο Διαπολιτισμικής Αγωγής της Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας.

Η συνεργασία αφορά υποστηρικτικές παρεμβάσεις από Ψυχολόγο και Κοινωνική Λειτουργό.

Για τη συμμετοχή απαιτείται συμπλήρωση σχετικής αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης στη σχολική μονάδα.